Запитання виховних ігор завжди були на слуху. Не важливо, мова йде про комп'ютери, групових іграх або простих карткових, завжди виникає питання: наскільки ефективна та чи інша гра. У наш же час за педагогіку часто беруться не видатні гуманісти, а страшенні нездари. Причиною тому - низький рівень зарплат у сфері. Навіть вчитель елітній гімназії, працюй він за своєю науковою спеціальністю, міг би заробляти в рази більше. Тому розробкою матеріалів для дітей, як правило, займаються далеко не ті люди, які можуть надати що-небудь вартісне.
Як приклад можна взяти навіть святая святих масової освіти - шкільні програми з вивчення тих чи інших предметів. Більшість з них настільки застаріли, що про інноваційні підходи і говорити нічого. Дітям, досконало володіє комп'ютером, викладають по кілька уроків поспіль робочий стіл операційної системи, при цьому обурюючись, що діти замість того, щоб 45 хвилин захоплено тягати ярлики по екрану, прагнуть вийти в інтернет або пограти в ігри. Не краща ситуація і в базових дисциплінах. Як приклад можна взяти програми вивчення мови. Вони являють собою настільки глибинні радянські розробки, що не в силах зацікавити сучасних дітей. Замість того, щоб вчити малят, вже відчайдушно спілкуються в мережі, способів вираження думки в тексті, їм пропонують зазубрювати правила, при цьому використовуючи в корені неправильний підхід з винятками. Науковими розробками доведено, що пояснення дітям тих чи інших причинно -наслідкових зв'язків у лінгвістичних категоріях призводить до значно більш стійкого результату. Простіше кажучи, розуміння, чому так пишемо, дає можливість запам'ятати правило раз і назавжди. Але теорія радянської зубріння і раніше заповнює всі наші програми.
Вийти з такої сумної ситуації допомагають розвиваючі ігри. Зараз, звичайно ж, більшість такого роду творів поширюється в мережі. Але не всім їм варто довіряти, оскільки професійні педагоги торкалися тільки до одиницям з них. Найбільш безпечними в цьому плані є ігри на основі популярних розвиваючих програм для дітей, а також мультфільмів. Вони підібрані в дусі інформативності та ерудованості, тому в будь-якому випадку принесуть дитині користь. Як приклад можна навести ігри Дієго і Даша, в яких діти зможуть дізнатися багато нового про різні явища на нашій планеті. Переконайтеся в цьому самі, зайшовши на сторінку будь-який з цих ігор. Список посилань на такі сторінки саме тут.