Ставлення людей до інтелекту завжди було неоднозначним. Поділ на людей фізичної і розумової праці, придумане дуже давно, все ж нічого не вирішує в цьому світі. Адже деякі категорії офісних співробітників навряд чи підходять під визначення інтелектуальної роботи. Їх робота з технічними засобами на зразок ксерокса і шредера, а також уміння відіслати електронну пошту, у наш час не має нічого спільного з інтелектом. Так як абсолютно всі жителі міста користуються цими досягненнями науки на рівні побутових, тобто самих звичайних, навичок. І відсутність навантаження рівня розвантаження вагону з вугіллям на м'язи співробітника не робить її інтелектуальним працівником. Але більшість з такого роду технічних співробітників гордо відправляються святкувати п'ятницю, будучи впевненим, що вони працюють розумово. Однак, навантаження на інтелект почасти вище в багатьох традиційно робочих спеціальностях. Приміром, щоб укласти якісно плитку у ванній, потрібно мати куди більш розвинені мозкові навички, ніж для оперування ксероксом і кавоваркою. Тому поділ на інтелектуальні і робочі спеціальності вже давно застаріло як таке. Швидше, потрібно ділити працівників на талановитих адміністраторів, які здатні організовувати роботу в будь-якій сфері і якісних співробітників, які можуть виконувати свою навантаження при якісній організації праці. До третьої категорії можна віднести людей- заводи або людей -офіси, чия майстерність дозволяє виконувати цілі пакети роботи, як говоритися, під ключ.
Але, тим не менш, такий розподіл якщо й прийде до нас, то чи не стане загальноприйнятим ще багато років. Адже прагнення до псевдоінтелектуальних і званню працівника розумової праці прийшло не тільки в 90е, але й активно форсувати в СРСР, хоча і на офіційному рівні інтелектуали були переслідувані. Цінність вищої освіти в наш час є чисто соціальної, хоча не дає бонусів при працевлаштуванні, та й потреба у фахівцях такого рівня давно вже з надлишком покрита.
Така ситуація відбивається навіть в ігровому світі. Зокрема, багатьом з нас знайомі інтелектуальні ігри онлайн. При пафосному назві, більшість з них або відносяться до розряду комп'ютерних симуляторів різних офлайнових ігор на зразок шашок, го або шахів, або є найпростішими завданнями на банальну логіку. Як би там не було, а розім'яти розум такі ігри допомагають на раз, а тому вони однозначно корисні для всіх без винятку. Пограти в них можна у цьому розділі нашого сайту.