У нашій країні, втім, як і по всьому світу, є одна велика несправедливість. Чомусь вважається, що виховувати дітей може хто завгодно. А раз так - значить вчителі та вихователі, тобто професіонали, які займаються цією справою, люди чи то тупі, чи то просто ледачі. А в результаті такого підходу ми отримуємо те, що вночі відбирає у громадян їх чесно зароблену власність. Адже для того, щоб правильно пройти захист дитячої психіки, впевнено обійти всі пастки, необхідний неймовірно тонке чуття і, звичайно ж, педагогічний талант.
Педагог - це слово походить від грецького словосполучення, яке має значення « вести дитину ». Адже все сучасна мудрість походить саме з тих країв. Усі філософські системи можна без особливих зусиль звести до грецьких першоджерел. А значить, греки знали толк в правильному ставленні до життя. Завданням педагога, спочатку вихователя, тому вчителя і викладача, є допомога новим людям в їх непростому шляху. Адже діти народжуються вільними, тому вчитель повинен знайти ті струни, які змусять дитини усвідомити необхідність вивчення різних наук, а також дозволять майбутньому громадянинові стати частиною суспільства. Процес цей досить травматичний, тому не варто дуже старанно забивати дітям соціальні підвалини. Адже іншою стороною роботи вихователя - педагога є вміння розвинути в дитині особистість. Відповідно, не можна робити з малюка раба суспільства, як це було потрібно в радянському союзі. Пошук правильних підходів до дітей, вміння філігранно лавірувати між « треба» і «хочу » - ось мета роботи справжнього вчителя.
Для того, щоб робота була ефективною, батьки і педагоги повинні стати союзниками, колегами в непростій справі формування мінімально травмованої сучасними засадами особистості. На жаль, наше суспільство не здатне надати належних орієнтирів, тому батьки часто вважають себе великими майстрами, ніж вихователі. У результаті виходить холодна війна меду двома таборами. Вихователю часто доводиться правити грубі помилки батьків. Але його робота тут же втрачає сенс, варто дитині зайти додому. Щоб уникнути подібного у вашій родині, ми пропонуємо вам спробувати відчути себе на секундочку вихователем дитячого садка. Хоча ці ігри і марковані нині як « ігри для дівчаток дитячий сад», вони будуть надзвичайно корисні дорослим. Спробувавши помістити себе на місце вихователя, у батьків може виникнути розуміння труднощі і важливості роботи педагога. Зіграйте в ігри дитячий садок, щоб усвідомити важливість співпраці з вчителями.