Напередодні Нового року багато ігромани фанатично шукають в інтернеті свіжі новини зі світу комп'ютерних ігор. Справа в тому, що розробники відразу двох мегапоулярних ігрових серіалів анонсували на початок 2012 року вихід продовження своїх ігор. Зокрема, мова йде про пригоди асасинів і про зоряну сазі про капітана Шепарда Мас Ефект.
А зовсім недавно світ побачив третій в історії ігрового світу вдалий камбек знаменитої серії. Після успіху другої частини старкрафта і найуспішніший вихід третього Фоллаута, світ побачив третій епізод Серйозного Сема. Гра виконана в найкращих ігрових традиціях попередніх двох серій. Маса крові, м'ясо і мочилово просто на вищому рівні. А ось неоднозначними вийшли продовження двох легендарних серій - ГТА і Мафія. Думки про четвертої частини гранд Тефт авто і сіквелі мафії розділилися настільки, що багато хто не може дати однозначну оцінку цих ігор. Різниця вражень знаходиться в діапазоні від провалу без духу і атмосфери до кращих ігор всіх часів і народів. Хоча той факт, що виробники ігрових відеокарт навперебій змагаються у першості відтворення графіки передовий гри, все ж доводить, що ігри вийшли швидше успішними, ніж провальними.
До чого цей очевидний аналіз? Справа в тому, що системні вимоги всіх цих ігор просто зашкалюють. Навіть якщо вам вдасться запустити гри на багатьох не зовсім свіжих комп'ютерах, то отримати максиму графіки та ігрових ефектів буде складно на будь-якому залозі, випущеному до релізу гри. Та що там говорити, якщо навіть стандартними сістемкамі ММОРПГ стали вимоги до відеокарти на рівні не нижче 256 мегабайт. І це тільки нижня планка, багато з них, наприклад, Світ Танків, показують середні показники навіть на картах з гігабайтом пам'яті!
У такій ситуації абсолютно унікальним здається явище, що відбуваються у світі футбольних симуляторів. Абсолютно несподіваним є той факт, що самий ігровий свіжак - ФІФА 2012 практичним не відрізняється за системним вимогам від попередньої версії.
При цьому складається така ситуація, що чи не кожна ігрова новинки вимагає оновлення заліза, як мінімум по частині відеокарти. При доходах в нашій країні і в країнах ближнього зарубіжжя, такий розклад здається нереальним. Адже навряд чи той, хто може потрать близько 500 доларів на останню модель відеокарти, має достатньо часу, щоб грати в ігри настільки часто. Ось саме через цих аспектів вітчизняної життя і набирають популярність прості ігри. І з офісу зіграти можна, і вдома комп'ютер оновлювати не потрібно частіше разу на десятирічку.